Nieuws uit de regio

03-09-2026 - Booischot

Historisch bekersucces voor Mendo Booischot

BOOISCHOT – Volleybalclub Mendo Booischot kent een droomstart. Liefst drie ploegen hebben zich geplaatst voor de laatste voorronde van de beker van België. Zowel dames A als heren B zorgden voor een gigantische stunt door teams uit een hogere reeks uit te schakelen, terwijl heren A geroutineerd zijn favorietenrol waarmaakte.

Wat de prestaties van dames A en heren B extra bijzonder maakt: beide teams promoveerden afgelopen seizoen naar tweede nationale en proeven voor het eerst van het nationale bekeravontuur. Dat ze daar direct drie gevestigde waarden uit eerste nationale uit het toernooi spelen, overtreft alle verwachtingen (dames A stuntte eerder al door te winnen tegen VBC Zandhoven).

Stuntwerk van Heren B en dames A

Heren B nam het op tegen Vamos Stekene, een absolute topper uit eerste nationale. Na een wisselvallige voorbereiding leek de opdracht loodzwaar, maar de ploeg steeg boven zichzelf uit.

"Na een zwakkere voorbereiding had ik, om heel eerlijk te zijn, niet veel hoop op deze wedstrijd. Maar de mannen hebben mij én zichzelf overtroffen," reageert Jarne Frans, coach van Heren B. "We hebben een fantastische stunt neergezet en de sfeer in de groep is geweldig. We zijn erop gebrand om dit kunststukje volgende week te herhalen."

Ook dames A zorgde voor een glunderend gezicht bij de coach. Zij stonden tegenover Wevoc Wellen (eerste nationale) en vochten een zware, meeslepende strijd uit die uiteindelijk in hun voordeel werd beslecht.

"We hebben onszelf echt overstegen," zegt Dames A-coach Dries Vekemans. "De tactische opdrachten werden ontzettend goed uitgevoerd. Wat me het meeste bijblijft, is hoe onze jonge ploeg de focus wist te bewaren in deze lange en slopende wedstrijd. Dit geeft ontzettend veel vertrouwen voor de rest van de beker en de competitie."

Heren A maakt geen fouten

Naast het geweld van de twee debutanten liet ook heren A (eerste nationale) zich niet verrassen. Zij namen het op tegen Machelen, een verdienstelijke nieuwkomer in tweede nationale. Waar bekerwedstrijden vaak addertjes onder het gras verbergen, hield heren A het hoofd koel en boekte een logische, volwassen overwinning om de bekerdroom van Mendo compleet te maken.

Met drie teams in de laatste voorronde schrijft Mendo Booischot een schitterend nieuw hoofdstuk in de clubgeschiedenis. Volgend weekend treden alle drie de ploegen opnieuw aan om te strijden voor een plek in het hoofdtoernooi. Alle supporters zijn welkom in Sporthal De Lichten te Booischot. 

Gysemans Bedding

Gysemans Bedding gaat voor het allerbeste slaapcomfort en kiest daarom als een van de weinige beddenzaken exclusief voor het unieke Duitse merk Schramm waar traditie en innovatie hand in hand gaan.

lees meer

Soul Deco

Schilder- en decoratiewerken met uitstraling

lees meer

Brilcenter

Naast een ruim gamma optische brillen, zonnebrillen of sportbrillen van allerlei kwaliteitsmerken is Brilcenter ook gespecialiseerd in contactlenzen.

lees meer

Tutti e Due

Zwangerschapskleding

lees meer

Speciale promoties Check het hier