Nieuws uit de regio

17-06-2025 - Heist-Goor

Eerste grote fietsevenement van de zomer

Op het bedrijventerrein van Intrabel aan de Impulsstraat 6 in Industriezone D van Heist organiseert wielertoeristenclub ’t Papwiel op zondag 22 juni voor de 23ste keer De Goorse Gordel.  Vanaf 7.30 u ‘s morgen kan daar al vertrokken worden voor mooi uitgetekende fietstrajecten van 30 – 60 of 90 km. Starten  doe je vanop een fabrieksterrein, maar je zit onmiddellijk in de natuur. Corona is ondertussen verteerd en daarom verwacht voorzitter Wilfried Heremans  flink boven de 1000 fietsers, ook al omdat schitterend weer wordt verwacht.

Met nadruk op natuur

‘Jaren geleden hebben we de organisatie overgenomen van de Goorse Sportvrienden”, vertelt voorzitter Wilfried Heremans “en ondertussen is de Goorse Gordel, met vaste datum de voorlaatste zondag van juni, een vaste waarde geworden op de fietskalender. Dit jaar gaat de familiefietstocht van 30 km langs rustige wegen richting Grasheide waar een tussenstop is voorzien aan de gezellige vijver van visclub ’t Venneke. Daar is voor deelnemers van de Goorse Gordel ook aan gratis consumptie voorzien.  De 60 km brengt de fietsers richting Leuven met een tussenstop in Wilsele-Putkapel in café Onder de Toren waar eveneens een gratis consumptie wordt voorzien. De 90 km, bedoeld voor de geoefende wielertoeristen gaat naar de hellingen van het Hageland, een ideaal parcours voor de sportieve fietser. In Tielt-Winge staat er een uitgebreide bevoorrading op hen te wachten. We hebben ook een telefoonnummer voor noodgevallen, maar echt veel is dat nog niet nodig geweest.”

Fietsers komen graag naar de Goorse Gordel

Een verklaring voor het succes van hun organisatie die jaarlijks tussen de 1000 en 2000 fietsers trekt heeft Heremans niet direct. “We gebruiken al jaren hetzelfde concept en blijkbaar slaat dat aan bij de mensen. Het is een feit dat we het eerste grote fietsevenement van de zomer zijn, zal er ook wel toe bijdragen.”  Fietsliefhebbers weten nochtans dat ze hier altijd goed ontvangen worden. De locatie is groot genoeg om enkele honderden wagens met fietsdragers te parkeren. Op het terrein is ook animatie voorzien voor de kinderen met een reuze springkasteel en voldoende ruimte voor een groot terras. Bijzonder is ook de barbecue waar iedereen, zonder voorinschrijving kan aanschuiven voor een lekker vleesje met een uitgebreide groentenschotel voor 12 euro. Tel daarbij de gratis douchegelegenheid voor bezwete fietsers, de gratis tombola én een aandenken voor iedere deelnemer en de reden van het succes is bekend.

“De naam ‘Papwiel’ is Zuid-Afrikaans voor ‘platte band’” weet Wilfried nog. “We rijden in drie verschillende groepen: de goei, de betere en de besten en zijn vooral een mooie vriendengroep onder elkaar”.

Marjel boetiek

Bij Marjel Boetiek in Westmeerbeek vind je elk seizoen opnieuw de meest stijlvolle dameskleding! Je kan er terecht voor de laatste nieuwe trends waarmee je zal stralen.

lees meer

Hair & Beauty

Verkoop van professionele kappers- en schoonheidsproducten Haarverzorging - Kleuringen - Stylingproducten - Make-up - Nagelverzorging

lees meer

KN Light

KN Light is gespecialiseerd in elektriciteit, verlichting en domotica en daarom ook de ideale partner wanneer u nood heeft aan deskundig lichtadvies. In de toonzaal vind je de meest gerenommeerde merken. Nu ook installateur van zonnepanelen.

lees meer

Speciale promoties Check het hier