Nieuws uit de regio
28-05-2025 - Booischot
Inrichting Hof Ter Laken krijgt meer vorm
De uitbouw van domein rond het kasteel Ter Laken tot 2de grote groene site voor de wandelende en joggende Heistenaar krijgt meer en meer vorm. Aan de grote dreef van Ter Laken, bereikbaar via de gelijknamige straat werd een nieuwe parking in gebruik genomen. Het parkeerterrein werd in erfpacht genomen van de familie Peeters die zelf voor de aanleg heeft gezorgd. “Een mooi voorbeeld van publieke- en private samenwerking”, aldus schepen Wim Van den Bruel.
Niet met de auto in het bos
Op het terrein, volledig aangelegd met waterdoorlatende betonstenen, kunnen standaard 57 wagens parkeren. Voor een grote drukte is er nog een bijkomende overflowparking waar nog 30 extra personenwagens terecht kunnen. Daarnaast kunnen er ook 40 fietsen gestald worden. De aanleg heeft wat voeten in de aarde gehad door de nattigheid van enkele maanden geleden. Deze parking zal later ook moeten gebruikt worden door de gasten die in Ter Laken zelf verblijven. De grote ijzeren poort aan de ingang van de dreef zal dus permanent blijven open staan. Voor het kasteel is wel een park- en ridezone voor een 8-tal wagens. Aan de andere zijde van het domein, aan de nieuwe insteekweg langs de IJzerenweg, zijn ook een 40-tal parkeerplaatsen voor bezoekers van de horeca-instelling die daar in het voorjaar van 2026 zal openen.
Grote opening verwacht in de zomer van 2026
Een afvaardiging van het schepencollege maakte ook gebruik van de gelegenheid om, samen met een afvaardiging van Kempens Landschap, een werfbezoek te brengen aan de restauratiewerken op de site. “De duur van de werken was voorzien op 2 jaar”, vertelt Philippe De Backer, directeur van Kempens Landschap, “. Er waren kleine onvoorziene moeilijkheden met zwammen die aangetroffen werden in de kapel, maar we zijn nu halverwege en liggen goed op schema. Dit is een bijzonder uitdagend project met niet alleen de restauratie van de verschillende gebouwen, maar ook alle omgevingsfactoren, zoals deze parking, het verleggen van een beek, de aanleg van een nieuwe weg, enzovoort, maar binnen een jaar gaan we een bijzonder fraai resultaat te zien krijgen.”