Nieuws uit de regio
15-06-2023 - Heist-op-den-Berg
Een nieuwe thuis voor het Wit-Gele Kruis
Aan de Frans Coeckelbergsstraat 4, waar ook de Goed Apotheek en het Wijkgezondheidscentrum gevestigd zijn, heeft nu ook het Wit-Gele Kruis haar nieuwe kantoor voor de regio in gebruik genomen. Dat is een beetje terugkeren naar de oude roots, want vele jaren geleden zaten ze in de gebouwen vlakbij waarin nu het CLB gevestigd is. “Als wij een warme, persoonlijke zorg willen aanbieden aan onze patiënten, dan moet wij ook zorg dragen voor ons personeel”, aldus Hans Heremans die verantwoordelijk is voor de Heistse afdeling.
Bij de grootste regio’s van de provincie
De Heistse hub van het Wit-Gele Kruis behandelt niet alleen patiënten uit Heist-op-en-Berg, maar ook uit Hulshout-centrum, Putte, Sint-Katelijne-Waver en Bonheiden. “Wij behandelen ongeveer 800 mensen per maand”, vertelt Heremans. “Daarvoor hebben wij ongeveer 70 personeelsleden, een goeie 40 VTE. Wij proberen onze aanpak persoonlijk te houden door elke verpleegkundige een eigen regio toe te wijzen en ook steeds dezelfde vervanger te sturen”.
Verpleegpost
In het nieuwe gebouw zijn lokalen voor de 14-daagse patiëntenbesprekingen, voor vormingen allerhande, voor de stockage van verpleegmateriaal en voor opleidingen van nieuwe collega’s. Nieuw is dat er ook een ingerichte verpleegpost aanwezig is. “Sommige mensen hebben niet de tijd om te wachten tot de verpleegkundige langskomt, of ze zijn aan het werk maar hebben toch regelmatig een verzorging nodig. Bij voorbeeld ook voor een infuus hoef je niet altijd naar het ziekenhuis. En dat kan dus nu hier op afspraak gebeuren”.
Uitdagingen voor de toekomst
Stef Peeters, directeur zorg, die de plaatselijke afdeling succes kwam wensen, benadrukte dat de zorg vandaag steeds complexer en technische wordt: “Er is de toenemende vergrijzing, de stijging van de mentale zorg, de steeds veeleisender wordende patiënten en de toenemende commercie in de gezondheidszorg, allemaal uitdagingen waar we voorstaan. Ook voor onze eigen medewerkers is er nood een goede privé-werk balans”.
Ook burgemeester Jan Moons was tevreden met het Wit-Gele Kruis aan het gouden kruispunt. “Zelf zetten we met de welzijnsvereniging de Zilveren Zwaan ook in op het welzijn en zorg voor oudere mensen. Met de bedelingen van warme maaltijden en de poetsdienst proberen we ook te zorgen dat mensen zo lang mogelijk in huis kunnen blijven”.
In Het Heiste kantoor is op weekdagen altijd iemand aanwezig tussen 8 en 16.30 u, maar 7 op 7 is iemand bereikbaar op 015 24 44 25