Nieuws uit de regio

16-09-2025 - Heist-op-den-Berg

Open deur bij de politie, je vriend

Op zondag 21 september 2025 van 10u tot 17u zet het Heistse politiekorps de deuren van ons politiecommissariaat in de Kloosterstraat wagenwijd open. Tijdens deze opendeurdag (inkom langs de Kerkhofstraat) krijgt het brede publiek de unieke kans om een blik achter de schermen te werpen en te ontdekken wat er zich allemaal binnen de muren van het commissariaat afspeelt. Er is zoveel te beleven en te tonen dat ook een deel van het Chiro-terrein aan de Kerkhofstraat wordt ingenomen voor de verschillende demonstraties. Dat gaat van ritjes met de politiewagen over fotoshoots bij de ‘zwaantjes’ tot kennismaking met Yukon, de politiehond.

Kinderen worden echte politie-inspecteurs

“Tijdens een rondleiding krijg je een unieke blik achter de schermen van ons dagelijks werk”, vertelt Jana De Roover, communicatie-adviseur van de Heistse politiezone. “Je wandelt langs de bureaus van onze verschillende diensten. Onderweg kom je te weten hoe onze mensen samenwerken om jouw veiligheid te garanderen. Voor de jongste bezoekers hebben we een spannend extraatje voorzien: de korpschef is vermoord en hun hulp is dringend nodig! Tijdens een heuse speurtocht kunnen kinderen zich ontpoppen tot echte jonge inspecteurs. Verspreid over het commissariaat zijn er vijf standen waar ze telkens een opdracht moeten uitvoeren. Elke opdracht levert een tip op die hen dichter bij de oplossing brengt: wie is de dader en welk moordwapen werd er gebruikt?”

Veilig verkeer met een leuke twist

Verkeersveiligheid is één van de belangrijke taken van de politie die tijdens de opendeurdag op een leuke manier in beeld wordt gebracht: Zet een paar speciale brillen op en ervaar zelf hoe moeilijk het is om je evenwicht te bewaren op het dronkemansparcours. Ontdek daarnaast de commandowagen, een mobiel hoofdkwartier vol technologie waarmee grote acties en evenementen in goede banen worden geleid. Sinds een paar jaar beschikt de Heistse politiezone ook over motards. Of je nu een fan bent van snelheid, stijl of gewoon graag op de foto gaat, hier krijg je de perfecte kans.

Te paard of met het waterkanon

Soms moet de Heistse politie bijstand inroepen. Op het Chiroterrein, aan de overkant van de Kerkhofstraat, staat de sproeiwagen van de federale politie die wordt gebruikt om de veiligheid te bewaren bij grote bijeenkomsten. Met krachtige waterstralen kan de politie op een gecontroleerde manier mensenmassa’s uit elkaar drijven. Ook de paarden van de cavalerie kunnen ingezet worden om de ordehandhaving te verzekeren tijdens geplande of onverwachte grootschalige gebeurtenissen. Wie zelf bij de politie wil werken kan langs gaan bij de rekruteringsstand en ontdekken hoe jij deel kunt uitmaken van de politiezone Heist. De collega’s staan klaar om al je vragen te beantwoorden en je wegwijs te maken in het selectieproces.

Vor wie honger of dorst gekregen heeft, zijn er eet- en drankstanden met lekkere snacks en verfrissende drankjes aan betaalbare prijzen. Daar kan je bijtanken na een rondleiding of gewoon genieten van de gezellige sfeer, terwijl kinderen zich uitleven op het springkasteel of laten schminken tot hun favoriete dier, superheld of prinses.
Meer info op https://politiezoneheist.my.canva.site/grondplan-opendeurdag-pzheist/#grondplan   

Noémie

Mannen- en vrouwenmode aan betaalbare prijzen

lees meer

Clem Vercammen

Juwelen - Trouwringen - Uurwerken - Herstelatelier

lees meer

Radio Christina

Al sinds 1980 is Christina een vaste waarde in het regionale radiolandschap en dat door een leuke mix van toffe muziek en nieuwtjes van dichtbij. Je kan Radio Christina nu ook online en digitaal beluisteren.

lees meer

De Hoofdzaak - Kapsalon

Een frisse snit, een knappe brushing of styling, een nieuw kleurtje, … Redenen genoeg om te genieten van een heerlijk verwenmoment bij De Hoofdzaak. U wordt er van begin af aan in de watten gelegd.

lees meer

Speciale promoties Check het hier